Єдина Країна! Единая Страна!

Чувак, йди додому!

Березень 20th, 2013

Сцена: за п’ять хвилин до опів на дев’яту вечора. Київ. Десь посеред промислової зони, у 15-ти хвилинах ходьби від метро. Вівторок. У центрі опенспейсу з яскраво пофарбованими стінами, одного з численних українських аутсорсерів. 27 чоловік сидить на своїх поюзаних стільцях за 200 гривень з поломаними регуляторами нахилу “спинки”, і дебажить чийсь гавнокод.

Знайома картика? Мій досвід капідказує мені, що більшість з вас може знайти своє ім’я серед переліку отих самих 27 зануд без будь якого особистого життя.

Я маю запитання: Якого біса ти там робиш!?

Я ж знаю, що сьогоді ти приперся на роботу о 10-й, і витратив на обід від сили хвилин 25. За останні кілька років ти перечитав гору книжок та блог-постів з тайм менеджменту та продуктивності, а тому не марнуєш свого робочого часу на reddit, facebook та 4chat. Себто, твій робочий день закінчився більше 2-х годин тому (18:20).

late_nightworkerЧекай, я знаю відповідь: тому що…

…естімейти горять

…клієнт попросив

[37-літній проджет] менеджер[, вихованець совєцької школи] наполіг

…ти боїшся, що про тебе подумають колеги та начальство

Чувак, ти серйозно!? Ти й справді ставиш інтереси компанії, яка платить тобі 74.2 грн. за годину, і навіть чути не хоче про оплачувані наднормові вище за можливість розвивати стосунки зі своїми друзями/рідними та за читанням книжок? Не поспішай з відповіддю, бо я крикну у відповідь: “ну й ти й лох!” навіть, якщо ти цінуєш їх більше за час, витрачений на перегляд дешевих телесеріалів.

Після вирахування 9-ти годин, які ти дрихнеш, 2-х, які проводиш в у громадському транспорті, 1-ї години на ванну, і традиційних 8-ми на роботу, у тебе залишається 4 години.

4 години на добу, які ти, як істота розумна, повинен витрачати на особисте життя, саморозвиток та навчання.

Лише 4 години, кожну з яких ти готовий у будь який момент присв’яти неоплачуваним/низькооплачуваним наднормовим, тому що… (див. вище). Себто, ти цінуєш інтереси компанії та свого проджет менеджера, для яких ти — не більше, аніж ресурс, який вони спокійно позбудуться при першій же можливості/необхідності, вище за своє особисте життя, інтелектуальний рівень, фізичте та емоційне здоров’я!?

Уяви, ніби я щойно зацідив тобі по пиці сильного ляпаса.

Лиш трішки подумай над цим, адже працюючи наднормово:

  • Ти у більшості випадків, віддаєш свій час іншим задарма
  • Якщо причиною є дедлайн — будь певен: наступного разу твій геніальний РМ, аби лизнути клієнту — знову встановить нереальні терміни для проходження спрінту
  • Ти у прямому розумінні дозволяєш висмоктувати з себе фізичну та емоційну енергію, тим самим добровільно відмовляючись від особистого життя та речей, які роблять тебе щасливим
  • Звикаєш працювати напівсили у нормальні години, і віддавати останні кілоджоулі у екстремальні моменти, аби вчасно (інколи о 4-ї ранку) завершити роботу
  • Ти сильно перевтомлюєш свій організм, вартість відновлення якого у рази вища тієї платні, яку ти отримав за його експлуатацію

Найгірше те, що більшість дедлайнів, про які постійно волає твій менеджмент — це насправді не такі вже й дедлайни, але лише бажані цілі, які не погано було б досягати, аби твій лінійний менеджер гарно виглядав в очах свого начальства. Ти ж розумієш, що більшість заслуг він всеодно забере собі?

Це одна з причин, чому більшість людей — супер нудні й банальні: ти ж майже увесь свій час витрачаєш на роботу. Звідки взятись цікавому досвіду та знанням?

 

Просто скажи ні

Чувак, просто скажи ні. Наступного разу, коли тебе попросять залишитись до пізна, чи не дай Бог, прийти на роботу в суботу, аби пофіксити той довбаний креш — скажи ні.

Стан ринку такий, що, якщо ти просто робитимете свою роботу, приходячи до офісу о 8-й ранку, і йдучи додому о 16-й — ніхто не всереться. Що може статись? Тобі не накинуть 50 баксів до з.п. під час наступного селері рев’ю? Ніхто й так не поворухнеться, доки ти не гавкнеш.

Після того, як я, під дією обставин (усі мої нові колеги так роблять) почав приходити на роботу о 7:30—08:00, і йти додому о 15:30—16:30 — у моє життя прийшли одні з найрадикальніших змін: я дізнався, що часу, насправді, може бути вдосталь для усього: роботи, друзів, книжок, власних проектів, і навіть телесеріалів.

Більшість людей припинивши робити лише дві речі: дивитись телевізор/netflix та працювати наднормово — наступні кілька місяців живуть з відчуттям, ніби доба збільшилась на кілька годин.

Ті самі кілька годин на добу, яких тобі завжди не вистачало на читання книжок, друзів, власні проекти, хоббі. На речі, які зроблять тебе розумнішим, щасливішим, цікавішим, і, як наслідом — багатшим.

Але ж більшість з вас навіть про це не знає, тому ти й не маєш хоббі, у тебе обмаль друзів, ти не читаєш книжок, не подорожуєш… Однак, вами тобою задоволений твій ПМ, і клієнт, а тому у березні тобі накинуть 50 долярів до з.п.

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

коментування вимкнено to “Чувак, йди додому!”

  1. Термінові послуги, відсутність поваги і посилаючи до дупи. | опосередкована щирість Says:

    […] P.S. На днях мала нагоду прочитати одну дуже хорошу статтю на схожу тематику. Закликаю до перегляду Чувак, йди додому! […]