Єдина Країна! Единая Страна!

Як читати 50+ книжок на рік

Січень 22nd, 2013

“If you go home with somebody, and they don’t have books, don’t fuck ’em!” 
― John Waters

 

Я вже писав чому потрібно читати більше книжок. Після двох років практикування цього нині вже трішки трендової звички читати по книжці на місяць, я б хтів поділитись кількома успішними практиками, які допомогли мені досягти заповітної мети у 50+ книжок на рік.

1. Придбайте Kindle. Це головне правило, ігнорувати яке не можна. Перше, що слід зробити, аби почати читати більше книжок — це придбати електронну читалку, і намагатись читати якомога більше книжок на ній.

2. Завжди майте з собою книжку. Чимало часу в нашому житті займає нудне очікування: у потязі метро, на ескалаторі на м. Арсенальна, у черзі в супермаркеті, і усі з нас гають його туплячись у свій кількохсот євровий смартфон. Як виявилось, нашому мозку все одно, на, що відволікатись у ці моменти, тому читайте книжку. Запевняю, навіть пів сторінки прочитані на ескалаторі чимало важать. Порахуйте: якщо ви буваєте в метро 15 разів на тиждень — то читаєте 390 сторінок на рік. Це більше середньостатистичної книжки.

Це, до речі, одна з основних причин, чому варто придбати електронну читалку — її простіше завжди тягати з собою.

3. Встановіть додаток Kindle на свій смартфон, таблет і лептоп. На випадок, якщо ваш Kindle не з вами. Також не забувайте про read.amazon.com.

4. Починайте день з читання. Обов’язково читайте вранці, по дорозі на роботу, а ще краще — читайте до, або після сніданку. Тоді читається найлегше, і змусити ваші мізки почати працювати, особливо, якщо ви — “сова”.

5. Правило 100% / 7. Перед тим, як приступити до прочитання книжки — я ділю кількість її сторінок на 7, і беру за правило читати не менше тієї кількості сторінок на день.

6. Правило 45 хвилин, або 40 сторінок. Щоразу беручись за читання книжки ввечері, перед сном — я читаю не менше 45 хвилин, або 40 сторінок за раз. По суті, це дозволяє прочитати 280-ти сторінкову книжку беручи її до рук лише один раз на день.

7. Завжди майте нову книжку, яку можна почати читати у будь який момент. Ні в якому разу не допускайте ситуації, коли попередню книжку вже дочитали, а наступної ще не обрали. Складайте список з 1-10 книжок для прочитання заздалегідь, і завжди майте цю книжку на поготові. Це особливо просто зробити з власникам Kindle: два кліка мишкою, чекаєш 15 секунд, і вуаля.

 

8. Давайте трішки змахнюємо. Інколи, розуміючи, що не я зумію вкластись у графік — я беру порівняно невелику книжку, сторінок на 100, яку можна прочитати за 1-2 дні. Адже головне — це якість, а не кількість, чи не так?

9. Не читайте нудних книжок. Читання не буває нудним — бувають нудні книжки. Якщо мені така потрапляє до рук — я спокійно закриваю її, відкидаю у бік, і берусь за іншу. І знову нас тут рятує Amazon, який дозволяє повертати книжки для Kindle.

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

Comments are closed.