Єдина Країна! Единая Страна!

“Менше книжок, більше телебачення” (с) Доктор Хаус

Березень 23rd, 2011

Мене анітрохи не дивує те, що люди не читають книжок, адже у світі стільки у рази цікавіших та важливіших речей: телесеріали, пиво, дівчата в міні спідницях (привіт, Весно!). Читати — це так напряжно: тре нехтувати розвагами, напружувати мозок, а потім ще й обдувати прочитане… Як сказав би Едуард Воловіц, “БОтани”.

Кожне повнолітнє пацаня розуміє, що у нього більше шансів у житті, якщо він читатиме більше бодай спеціалізованої літератури. Кожен має у своєму оточенні людей, які постійно навчаються читаючи книжки, відвідуючи різноманітні тренінги, беручи участь в open source проектах, і кожен бачить на скільки позитивно це впливає на авторитет і становище цих людей у суспільстві, і, звісно ж, на їхню кар’єру. Але майже ніхто не робить того ж. Чому? А яка різниця, це їхня проблема. Я лиш дуже швидко поясню, що ви втрачаєте:

 • світ рухається шаленими темпами, і ваші знанні дуже швидко втрачають свою актуальність; якщо ви бодай не підтягуватимете свій рівень до середнячкового, то дуже швидко опинитись на узбіччі дороги “Життя”;
 • Брайн Трейсі (Brian Tracy) стверджує: якщо ви читатимете по одній спеціалізованій книжці в тиждень, то через якийсь 7 років станете експертом світового класу у даній галузі. Ого-го, чи не так?
 • постійне читання насправді робить ваше життя менш нудним, оскільки звичка читати може допомогти вбити час, відволікти від поганого настрою, тощо; а ще це змушує ваш мозок постійно працювати, обдумуючи прочитане;
 • це дуже різко виділяє вас з когорти середнячкових спеціалістів, якими переповнений ринок праці;
 • читаючи багато книжок, ви починаєте краще розуміти світ та людей навколо;
 • підвищуючи свій рівень, ви притягуєте до себе кращих та цікавіших людей — це закон всесвіту.

Чули історію про викладача, який під час екзамену усім бажаючим ставив у заліковки хороші оцінки “екстерном”? Один зі студентів не витримав, і запитав: “Ви були до нас такі жорстокі під час усього семестру, а тепер просто даруєте нам цей екзамен. Чому?”, і почув у відповідь одну з найбільш повчальних фраз, які мені траплялися: “Що менше ви знаєте і вмієте, то більш цінний я, як спеціаліст”.

А тепер кульмінація у вигляді розкриття нереально крутої таємниці, яка одразу ж винесе вам мозок: для того, щоб мати змогу більше читати, придбайте собі електронну читалку. Носячи її постійно з собою, ви матимете змогу і навіть бажання читати в метро, тролейбусі, навіть ескалаторі, що, запевняю, складає велику частину вашого життя. Думки штибу “знову цілу годину пертися у клятому метро на роботу” перетворяться на щось, типу “швидше б у метро, почати читати”. Для мене це стало найбільшим відкриттям цього року, а Amazon Kindle найвдалішою покупкою за останній час.

Успіхів!

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

4 коментарі to ““Менше книжок, більше телебачення” (с) Доктор Хаус”

 1. Назар Says:

  Хороший мотиваційний пост.
  На всі 100% згідний з кульмінацією. Відколи купив собі Kindle чекаю час, коли можу залишитись на одинці (від комп’ютера) і продовжити читати: метро, автобус, поїзд чи просто черга.

 2. Життя після світу Софії « Блоґ одного кібера Says:

  […] от завал в мене зараз на робочому столі. І недавно прочитав що читати треба більше. І тепер собі хочу якусь читалку. Бо в умовно кажучи в […]

 3. Юлия Says:

  люблю бумажные книги) и читать в метро)

 4. Ihor Says:

  Читати, читати і ще раз читати. Папір це минуле, я відколи читаю ebook’и збільшив кількість прочитаного в 3 рази. Нажаль навчання не дозволяє багато часу приділяти цьому, але це вже інша історія, про яку ти розповів тут http://buffer-overflow.org.ua/why-i-would-rather-shot-my-leg-than-go-back-university/.
  Я також читаю під час ходьби, ескалатора.

  Доречі, недавно прийшов новий Kindle Paperwhite і він набагато кращий за попередні, тому рекомендую взяти саме його. Тепере можна читати і при поганому освітленні і навіть вночі 🙂 так як це роблю я)

Leave a Reply