Єдина Країна! Единая Страна!

Книги по Linux kernel development

Червень 6th, 2011

Відповідь на одне з найпопулярніших запитань — “Порадьте книжки по розробці для ядра Linux”. Ось відповідь:

 

Linux device drivers (3-тє видання) — без сумніву, книжка, з якої варто почати. Цікава вона ти, що читачу пропонується написати драйвер простого “віртуального” пристрою, який ускладнюється/вдосконалюється по ходу отримання вами нових знань. На жаль, інтерфейси описані у книжці трохи застарілі (книга базується на ядрі 2.6.10), тому будьте готові витратити трохи часу на читання сирців нових версій ядра, що власне, й добре, адже одразу ж вчить неприємній істині — API ядра постійно змінюється, і ніхто особливо не дбає про зворотню сумісність.

Її авторами є такі люди, як Jonathan Corbet, Alessandro Rubini, та Greg Kroah-Hartman.

 

 

Linux kernel development (3-тє видання) — найпопулярніша та без сумніву, найкраща книга по ядру Linux. Це книжка, яку просто варто бодай 2-3 рази прочитати від початку до кінця.

Написана вона була Робертом Лавом (Robert Love), інженером Google, котрий працює на операційною системою Android, і відомий своїм активним внеском у такі вільні проекти, як ядро LinuxNetworkManagerGNOME Volume ManagerProject UtopiaBeagle та ін.

Я б також рекомендував до прочитання дві інших його книжки: Linux System Programming: Talking Directly to the Kernel and C Library та Linux kernel in a Nutshell.

 

Understanding Linux Network Internals

Через великий об’єм мережної підсистеми ядра та через те, що вона використовується сторонніми розробниками ледве не частіше за усі інші, їй присвячено окрему книжку. Якщо займаєтесь, або ж маєте намір займатись мережними технологіями — обов’язково прочитайте цю книжку.

 

 

 

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

Leave a Reply