Єдина Країна! Единая Страна!

Поради моїм 16-ти — 20-ти річним друзям

Січень 4th, 2014

Мені 25, і я знаю дуже мало про світ, життя та про те, як усе це гівно влаштоване. Я ще толком не побачив світу; не спробував багатьох речей, які він пропонує; я дуже мало знаю про людей, і я й досі допускаюсь купи дурних помилок, взаємодіючи з ними. Коротко кажучи, я не те, щоб дуже розумний.

Але. Останні років 6-7, я, якимось чином спромігся прийняти чимало дуже вдалих рішень, результатом яких стало розуміння та бачення речей, щодо яких сліпі більшість моїх однолітків, яких я зустрічав на своєму життєвому шляху.

Школа та університет

Можеш палити, пиячити, і забивати болт на усе. Це не матиме анінайменшого значення, бо щойно ти здасиш незалежне тестування, і вперше до всрачки нап’єшся на випускній вечірці — почнеться нове життя. Життє, якому буде до шмиги ким ти був у школі: твої взаємостосунки з викладачами в університеті та одногрпниками лиш віддалено нагадуватимуть те, до чого ти звик у школі.

Перед тобою постане вибір: або готуватись до нового стрибка, який настане курсі на 3-му — максимум після отримання диплому, і продовжути насолоджуватись життям в університеті, як ти це робив у школі, або ж почати готуватися до дорослого життя.

Якщо потрібно — міцно візьмись правою рукою за волосся, і якомога дужче, намагаючись подолати інстинкт самозбережння — вмаж своєю головою об стіл, а потім скажи собі, що насправді ти робиш вибір між тим, яку частину свого життя зробити кращою: наступні 5 років, чи ту, яка розпочнеться через 5 років, і, матимемо надію, протриває бодай років 50, чи скільки тобі там обіцяв держкомстат.

Забий на соціальне життя. Забий на університет. За перших 2-3 роки візьми з нього так багато, як зможеш: вивчи фундаментальні дисципліни своєї спеціальності, познайомся з людьми, які тобі подобаються та налагодь стосунки з викладачами, які розуміють, що роблять, і роблять це для вас, а не тому, що більше нічим в життя зайнятись (дивно, але мені такі траплялись).

Пошук досвіду і пригод

Якщо маєш бодай 2-4 тис. грн., — пакуй речі, і їдь подорожувати на усе літо. Не важливо куди: мало грошей та часу — їдь до Грузії; більше грошей та часу — лети до Індії/Непалу/Тайланду/пофіг. Проведи там 3 місяці блукаючи будь де з наплечником, спи в наметі, сиди голодний, і проси монахів у місцевих селах про миску рису за допомогу в роботі…

Спілкуйся з усіма приємними людьми, які тобі трапляються: від бідних фермерів з Луганщини до добреоплачуваних лондонських брокерів, яких ти час від часу зустрічатимеш у дешевих хостелах. Стань справжнім майстром спілкування: вчись в американців, канадійців та астралійців. Вчись шукати позитивні сторони у людях. Головне — аби вони були тобі приємними. Запевняю тебе, у світі дуже багато надзвичайно цікавих та розумних людей, до яким добі, як до Азовського моря пішки, і зустріти їх значно простіше, аніж Тобі здається: вони знають про світ і життя значно більше тебе, а тому робитимуть багато описаних у цьому пості речей.

Стань волонтером. Випадково натрапив в інтернеті на групу студентів, які допомагають дитячим удинкам? Запропонуй свою допомогу. Байдуже яку — щонайменше познайомишся з хорошими людьми, і зрозумієш скільки щастя приносить допомога іншим.

Подорожуй. Я благаю тебе, подорожуй. Доки ти молодий — витрачай усі свої гроші та час на подорожі, навіть, якщо потім доведеться місяць спати на підлозі у зйомній квартирі друзів. Подорожі допоможуть дізнатись про самого себе, інших людей, світ, життя та про те, як вони влаштовані. Ти потім плакатимеш від щастя згадуючи про своє спонтанне рішення витратити усю стипендію на поїздку до Праги.

До речі, саме люди, яких ти зустрінеш допомагаючи іншим та подорожуючи піднімуться на найвищі соціальні щаблі. 90% твоїх одногрупників, не кажучи вже про однокласників, створять нещасливі сім’ї ще до того, як тобі виповниться 25, і марнуватимуть більшість свого вільного часу п’ючи жигулівське з 2-хлітрової пластикової пляшки, і постячи гавнокартинки вконтактє. Я балагю тебе, уникай їх.

Робота

Гаразд, наступравді тут я маю мало, що сказати. Хибащо одне: якщо матимеш можливість почати свій кар’єрний шлях порівняно рано — віддай перевагу цьому сценарію над можливістю продовжити навчання в університеті. Хоча, це дуже залежить. Дуже.

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

Comments are closed.