Єдина Країна! Единая Страна!

Як у нас комуниздять домени

Липень 3rd, 2011
Спосіб №1 — створюють бота, який автоматично реєструє на підставну особу усі не продовжені домени. Прикладом такого є spy.zp.ua (у його авторів навіть вистачило нахабності дати йому таке зухвале ім’я).

Цікаво те, що офіційно hostmaster сильно обмежує кількість заявок на добу, однак, бот їх успішно подає сотнями.

domain: spy.zp.ua
descr: SPY personal domain
admin-c: SPY-EUNIC
tech-c: SPY-EUNIC
nserver: ns1.spy.zp.ua 77.120.116.57
nserver: ns2.spy.zp.ua 91.194.251.221
mnt-by: EFORT-MNT-EUNIC
reg-by: EFORT-REG-EUNIC
changed: spy@spy.zp.ua 20110413
source: EUNIC
Transfer: locked
Record created: 2003-09-15
Record last updated: 2011-04-13
Record registered: 2004-01-24
Record expires: 2012-01-24
Status: OK

Ось вам невеличке псевдо розслідування: ґуґлимо “efort site:ua”, і знаходимо запорізьку ІТ-компанію з такою ж назвою, яка є офіційним реєстратором домену org.ua, тобто, компанія має доступ до інформації, до якої, ми, прості смертні не маємо. [барабанний гуркіт].

Спосіб №2 — перевіряєте на сайті реєстратора доступність домену, а через кілька годин він бац, і зареєстрований на якогось лівого чувака.

Підніміть руку, у кого з Вас ще таке було?

Цікаво, hostmaster сюди якось замішений, чи hsotmaster сюди ще й. як замішаний? Гм… Не хотілося б нікого безпідставно звинувачувати, але маємо купу прикладів, як то домен co.ua, тощо.

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

2 коментарі to “Як у нас комуниздять домени”

  1. Axiom Says:

    До речі ці справи набирають дійсно промислових маштабів. Варто мені було забути продовжити домен як він одразу ж був перереєстрований іншими. Це була мені наука, але тенденції мене лякають.

  2. Ігор Says:

    В мене таке сталось з одним доменом. Але проблема навіть не в тому, шо його зареєстрували SPY-UANIC, а в тому, шо по домену продовжує відкриватись сайт компанії. Цікаво те, шо компанія вже закрита, домен не був потрібен, і на хостингу всі файли і налаштування, які стосувались цього домену були знищені. Тобто, є підозра, шо чуваки не лише домен сперли, а й скачали копію сайту. І де тепер знайти і як його прибрати з мережі – хз. Шо робити – поки не знаю.

Leave a Reply