Єдина Країна! Единая Страна!

Чому мій колега кращий програміст, аніж ви

Серпень 22nd, 2011

Маю чудового колегу. Цей пост про нього. Назвемо його Іваном. Іван — унікальна людина. Він належить до тієї рідкісної категорії людей, працювати з якими мріють усі: програмісти, тестери, менеджери, клієнти, і навіть прибиральники… Будь хто з його колег скаже, що він один з найкращих інженерів, з яким їм доводилось будь коли працювати. А ось чому.

 1. Іван багато читає. Його мінімум — книжка на тиждень. Не важливо хто його цьому навчив, Стів Павліна, чи життєвий досвід. Головне, що він знає: 1 книжка — це достатньо мало, щоб відбирати його вільний час, однак, ці 50 з лишком книжок на рік дозволяють йому безперестанно вчитися, отримувати нові знання, і змушують його мізки постійно працювати, обдумуючи прочитане. Він знає, що мозок — це м’яз, і, якщо його не тренувати — він почне тупіти.
 2. Він схиблений на освіті. Іван витрачає практично увесь свій вільний час та гроші на навчання. Він вивчає іноземні мови, відвідує професійні тренінги, практично не пропускає тематичних конференцій, а суботні вечора приводить за переглядом відеозаписів лекцій відомих університетів.
 3. Він бере активну участь у проектах з відкритими джерельними текстами, регулярно дописує до Вікіпедії, а також займається перекладом технічної документації на та локалізацією програмного забезпечення на українську. І робить він це дуже якісно.
 4. Іван дуже охоче ділиться своїми знаннями. Він знає на скільки егоїстично цього не робити, і, що це ще один спосіб навчання; чудовий спосіб навчання. Він веде кілька популярних технічних блоґів, виступає на конференціях та локальних групах по інтересам.
 5. Він не припиняє думати про роботу навіть вдома, але вміє повністю переключатись на інше, якщо це потрібно.
 6. Іван експерт в усіх основних програмних та апаратних інструментах, які використовує у своїй роботі. Власне, який сенс применшувати його крутість? Він — довбаний ніндзя в С, Python`і та Linux`і…
 7. Іван надзвичайно дружелюбний. З їм не потрібно намагатись знайомитись — він сам підійде до вас, привітається, і запросить на обід. Він — один з тих рідкісних людей, які й справді щиро посміюються вам вранці говорячи “Привіт!”. Ця не притворна щирість та відкритість дозволяє йому розташувати до себе людей, і створює йому надзвичайно позитивний імідж, як людини та, як програміста.
 8. Він тримає себе у хорошій фізичній формі. Іван щонайменше чотири рази на тиждень бігає десятикілометрівку, щоранку відтискається, і регулярно ходить підтягуватись на перекладину під час робочого дня. Він не вважає ці 8 годин на тиждень втратою часу, як більшість з вас, бо знає, що насправді це інвестиція, яка допомагає йому завжди бути в тонусі, відчутно підвищує його працездатність та змушує його мізки працювати краще.
 9. Іван завжди має охайний вигляд. Він не дозволяє собі не голитись по кілька тижнів, чи боронь Боже, ходити в одній сорочці два дні підряд або ж ще гірше — не приймати душ по кілька днів, навіть у моменти “авралів”.
 10. Він прокидається разом зі сходом сонця. Так, я знаю, ви — сови. Власне кажучи, ви просто ліньтюхи… Іван же знає, що перші кілька годин після сходу сонця його мізки працюють найкраще, і він часто встигає зробити усю денну роботу ще до того, як більшість з вас приходить на роботу запухлими від сну. Він лягає спати рано, бо знає, що робота після заходу сонця — це вже не робота, а жалюгідні спроби зробити щось корисне, до того ж, йому рано прокидатися 😉
 11. Ви не повірите, але у нього є сім’я. Вродлива і дуже розумна дружина (ви ж розумієте, що згідно із вселенським законом справедливості інакше й бути не могло) та чудові діти, яким він також встигає приділяти час.
 12. Його життя має конкретну мету. Іванове життя сповнене сенсу; він знає навіщо робить усе вище написане, і це слугує для нього надпотужною мотивацію.

Ось такого я маю колегу…

Коментарі

коментарі

Powered by Facebook Comments

12 коментарів to “Чому мій колега кращий програміст, аніж ви”

 1. Федя Says:

  Іван – сноб і задрот?

 2. Oleksandr Kravchuk Says:

  @Федя, Нєа! 🙂 Ваня кльовий мужик, і його всі люблять! 😛

 3. Федя Says:

  снобів ніхто не любить..хіба інши сноби….

 4. Питер Пен Says:

  100% задрод, або кажи ім”я!

 5. Oleksandr Kravchuk Says:

  @Питер Пен, наші спільні знайові з Вами не згодні. Називатимемо його Іваном 😉

 6. Андрій Says:

  Підозрілий у тебе колега. Я не здивуюсь, якщо він одного дня поїде на острів і перестріляє кілька десятків підлітків.

 7. Oleksandr Kravchuk Says:

  @Андрій, 😀

 8. Питер Пен Says:

  То не смішно, бо саме так і буде. Якщо він скоро не дасть виходу агресії.

 9. Питер Пен Says:

  З пункту 12 виходить що він у якійсь секті. Ну подобається йому вірити, він і вірить у найкраще. Це і є сенс його життя.

 10. Ghotrix Says:

  Якісь він не ті книжки читає, якшо встигає прочитати одну за тиждень при такому шаленому ритмі життя. Ще й крім того обдумати й засвоїти інформацію, яку він звідти отримує.

 11. Victor Says:

  Нагадує утопію.. такий собі збірний ідеальний образ, який важко відшукати серед реальних людей. Так і хочеться написати “Не вірю”!

 12. Oleksandr Kravchuk Says:

  Ghotrix, може це ти займаєшся не тими речами, що тобі не вистачає часу на читання “тих” книжок? 😉

Leave a Reply